LDN VOLLEYBALL

24. ROČNÍK O POHÁR STAROSTY MĚSTA MIROŠOV - 4. MÍSTO

30.07.2017 10:23

Po dlouhé odmlce způsobené různými důvody jsme se opět dali dohromady a absolvovali jsme společnou akci. Ta nám přinesla nečekaný úspěch v podobě 4. místa, kterým jsme překonali naše nejlepší umístění na tomto kvalitním a tradičním turnaji. Zůčastnilo se ho osm týmů rozdělených do dvou skupin po čtyřech. Ve skupinách se bojovalo o umístění před play off. Za vítězství 2:0 byli 3 body, za remízu každý bod a kdo měl lepší rozdíl míčů bral bod navíc, za královskou remízu při shodném rozdílu míčů si týmy rozdělili 1,5 bodu. Ve skupině A byly týmy Mulčos, SK Horní Bříza, Skořice a LDN. Ve skupině B domácí Mirošov, Titáni, Majáci a kralovická S-Parta. Skupina B byla o trochu kvalitnější a vcelku i jednoznačná. Vyhráli ji Titáni se ztrátou jednoho setu, druzí byli Majáci, třetí Mirošov a poslední S-Parta. Naše skupina byla vyrovnanější a zamotanější. Po našem prvním utkání proti Horní Bříze, které jsme vyhráli celkem v pohodě 2:0, přišlo utkání Mulčos proti Skořicím, které skončilo 1:1 a shodný byl i rozdíl míčů, takže si týmy připsali po 1,5 bodu. Poté jsme my remízovali 1:1 s Mulčos a podlehli Skořicím jednoznačně 0:2. Před posledním utkáním ve skupině jsme byli smíření se třetím místěm, ale v něm Horní Bříza porazila překvapivě Mulčos 2:0 a my o půl bodu skončili na druhém místě, které nás posunulo do čtvrtfinále proti domácímu Mirošovu, což byl nejpřijatělnější soupeř vzhledem ke kvalitám ostatních týmů skupiny B. Ve čtvrtfinále se děly věci. Bojovná S-Parta potrápila první tým z naší skupiny Skořice, kde podlehla sice 0:2, ale výsledky setů 24:26 a 30:32 hovoří za vše. V dalších dvou čtvrtfinále porazili majáci Mulčos a Titáni Horní Břízu. My nastupovali proti soupeři, se kterým je to vyhecované a bojovné, prostě to je derby. Našim klukům na bloku se dařilo blokovat, holky výborně nahrávaly a soupeř lehce znervózněl. Zkušený Míra Stehno třikrát odsmečoval do sítě, jednou to vyhodil do autu a mladým klukům z Mirošova to nepřidalo na psychice. Vcelku v pohodě jsme vyhrály první set. Ve druhém setu se Mirošovští zvedli a stav byl dlouho vyrovnaný. Tam začala excelovat Bára Holšánová, která pěti bloky vyhodila mladíky ze sedla, přidali jsme na bojovnosti, zpřesnili naši hru a slavili historický postup do semifinále. To však bylo z naší strany vše. Rychlý sled zápasu ve vyřazovací části nás dostával na kolena a proti kvalitnějším soupeřům jsme neměli dost sil na lepší výsledky, kde jsme nastoupili v semifinále proti Titánům. V tomto utkání jsme dosáhli jen na 15 a 16 bodů v setu a zaslouženě prohráli. V zápase o třetí místo po krátké pauze proti Skořicím se nám nepovedl první set. Ve druhém jsme se sice zlepšili, ale nestačili to a padli jsme až v koncovce. Krásně jsme si zahráli, turnaj končil kolem osmé hodiny večerní, a opět po čase jsme poseděli. Velký dík patří všem, kdo za LDN nastoupil. Byla sranda a radost ze hry. LDN hrála v sestavě: Bára Holšanová, Jana Krýnerová, Georgína, Tom-had, Alan a Fredy.